Životní prostředí

Ne pro slabe povahy! Tyrani zvirat v Číně

14. listopadu 2010 v 18:09 | Kapka

Ne pro slabší povahy!! Nejméňě od 12 let!!!!

Nejhorší je konec.
Tyrani psu a koček v číně! Jak to můžou udělat. Zastavte to! Rikate si a jak jako? no na internetu je spousta petic, a ne jen na internetu. Pomožte jim!

Reklama na ekologický nissan: Globální oteplování

9. listopadu 2010 v 20:47 | Kapka
Sem u toho videa skoro brecela. Uz si ho poustim po padesate, a porad je tak nadherne! Stoji za shlednuti

---Globální oteplování---- zamyslete se

24. září 2010 v 18:29 | kapka10
http://www.loupak.cz/video/tv-a-radio/5061-reklama-globalni-oteplovani - Krasna reklama. Ten Nissan u me dneska zabodoval. Je jeden z mala, co nedela ze se nic nedeje. Uvedomte si lidi ze DEJE! A tohle je jen zacatek. Nevim jestli to stihne nasi generaci, ci nakou dalsi, ale urcite vim, ze to bude brzy! Netvarte se, jako ze se nic nedeje, ze si budem dal zit jezte spoustu mil let. Na konec sveta roku 2012 neverim, ale myslim ze se ty fakta trefily do tisicileti! Uz to nejde zastavit. Tak ochotni na nasi planete nejsme, ale muzeme to oddalit. Zapoj se i TY! ANO Mluvim k tobe, a ty se tvaris jako ze nic neslysis. Delej si co chces, ale ja mam jasno! Chci nasi maticce planete pomoct!

Ne ze vsemi tyto dokumenty souhlasim, ale posudte sami. Kazdy rika neco jineho! Je to jen vase volba, ale ja mam jasno!
AN INCONVENIENT TRUTH (nepříjemná pravda)
Dokumentární 
USA, 2006, 100 min

Režie: Davis Guggenheim
Hrají: Al Gore
Všichni sedíme na časované bombě. Pokud mají pravdu pesimistické hlasy, představované drtivou většinou světových klimatologů, máme přibližně deset let na to, abychom odvrátili ekologickou katastrofu nedozírných rozměrů, kterou by doprovázelo extrémní počasí a jež by nenávratně změnila tvář naší planety a život na ní. Pokud jste se teď zarazili, určitě vás zaujme hit filmového festivalu v Sundance. .."Nepříjemná pravda"… režiséra Davise Guggenheima. V ní popisuje zanícený souboj jednoho muže s mýty a nepravdami obklopujícími fenomén globálního oteplování a jeho návod na únik ze slepé uličky. Tím mužem je bývalý americký viceprezident Al Gore, který po neúspěšných prezidentských volbách v roce 2000 přesměroval kormidlo svého života vstříc záchraně planety před nezvratnými změnami.   (oficiální text distributora)

THE GREAT GLOBAL WARMING SWINDLE
(Velký podvod s globálním oteplováním)
Dokumentární 
Velká Británie, 2007, 74 min

Režie: Martin Durkin
Je opravdu naše planeta v ohrožení? Skutečně je globální oteplování pro nás hrozbou? Je viníkem člověk? Na tyto a další otázky se snaží odpovědět Martin Durkin ve svém (rádoby) dokumentárním filmu. Už samotný název napovídá, že veškerá fakta zabývající se problémy naší Země a nás samotných tento režisér vyvrací. Během čtyřiasedmdesáti minut vám vysvětlí, že změny klimatu jsou zcela přirozené. A že veškeré zprávy o blížící se katastrofě jsou jen výmysl. Podle něj za vším stojí spiknutí meteoroloů a vědců. A environmentalisté manipulují s lidmi. The Great Global Warming Swindle / Velký podvod s globálním oteplováním měl premiéru v březnu roku 2007 na britském Channel 4, pro kterou Martin Durkin pracuje.
Zdroj: ( charlosina)

Globální oteplování je "vymývání mozků"

Goreův film zkresluje vědecká fakta, řekl soud
Londýn, Praha - Kontroverzní dokument bývalého amerického viceprezidenta Al Gorea o globálním oteplování (Nepohodlná pravda) se může promítat na britských školách, i když místy příliš jednostranně zkresluje vědecké poznatky, rozhodl včera soudce Justice Burton. Má to však podmínku. Ministerstvo školství musí oscarové dílo Nepříjemná pravda doplnit o poznámky, které opraví devět největších omylů.

Al Gore se v dokumentu snažil co nejbarvitěji vylíčit, k čemu dojde, pokud člověk nesníží produkci skleníkových plynů. Tvrzení, že hladina oceánů brzy stoupne v důsledku tání ledovců buď v Antarktidě, nebo v Grónsku o šest metrů, však podle soudu není převládající vědecký názor. Experti převážně uvádějí, že celý proces bude trvat tisíce let a že stále ještě nedochází k zaplavování nízko ležících tichomořských atolů.

A nedá se prý ani stoprocentně dokázat, že kvůli globálnímu oteplování se ztrácí sníh z Kilimandžára, mizí Golfský proud, vysychá Čadské jezero a že díky němu zpustošil hurikán Katrina New Orleans. Ani několik utopených ledních medvědů není podle soudce důkazem, že jim rychle odtávají kry, na kterých žijí.

"Je to vymývání mozků"


Britská vláda se tento rok zavázala, že pošle tisíce kopií Goreova dokumentu na střední školy.

To znepokojilo kentského rodáka Stewarta Dimmocka. Ten film o lidském příspěvku ke globálnímu oteplování považuje za "vymývání dětských mozků".

Řidič nákladního vozu vyzval soud, aby zakázal jeho promítání na britských školách. Neuspěl. Ale uštědřil pořádný políček "zelenému" Alovi, který byl mezi letošními kandidáty na Nobelovu cenu za mír - a nakonec ji i získal....

Rozhodnutí soudu je nejen nepříjemnou zprávou pro Al Gorea, ale i vodou na mlýn lidem, kteří zpochybňují hrozbu globálního oteplování, jako je český prezident Václav Klaus. Právě Gorův dokument Nepříjemná pravda totiž notně přispěl k růstu zájmu o tuto problematiku.

Pravda o globálním oteplování
John Christy, John M. Wallace
Způsobují změny v životním prostředí vyvolané lidmi globální oteplování? Politikové a veřejnost chtějí vědět, zda vyšší koncentrace skleníkových plynů, jako je oxid uhličitý, změní naše klima natrvalo. Jejich pocit naléhavosti je pochopitelný, jestliže si uvědomíme, co je v sázce. Globální oteplení, byť jen o několik stupňů, by mohlo mít vážné důsledky jak pro počasí, tak pro zdroje vody. Snaha nalézt rychlé odpovědi s sebou nese riziko, že se přehlédne, co říká věda. A to se nedávno stalo, když byla zveřejněna zpráva panelové diskuse, organizované americkou Radou pro státní výzkum, o měření změn teploty zemského povrchu a atmosféry, což je jeden z aspektů diskuse o globálním oteplování.
Když se zpráva dostala na veřejnost, řada zpravodajství ji citovala jako jeden z mnoha zřetelných důkazů, že skleníkové plyny způsobily oteplení Země. Politikové spěchali s iniciativami, které by s tímto problémem bojovaly. A aby byl zmatek dovršen, pokusily se některé zájmové skupiny, jejichž pozice jsou neotřesitelné, zdiskreditovat zjištění, která nepodpořila jejich názory. Jiní zneužili naši zprávu tím, že z tohoto příběhu sdělili jen část. Jestliže však z globálního oteplování učiníme problém "pro" a "proti", tak se vědecká záležitost náhle zpolitizuje. Místo abychom se seznámili s posledními vědeckými zjištěními a přiblížili se tomu, jak to s globálním oteplením je, uvízneme v uměle vyvolané debatě, v níž nikdo nemůže zvítězit. Když budeme chtít dlouhodobým klimatickým změnám skutečně porozumět, musíme věnovat pozornost tomu, co nám věda říká. A ať nám to je či není milé, dokládá, že přes dosavadní velké úsilí dosud neznáme všechny odpovědi.
Naše panelová diskuse měla stanovit některé záhadné nekonzistentnosti, které by řešení kontroverze o globálním oteplování urychlily. Mnohým vědcům dělal vrásky zřejmý nesoulad dvou souborů teplotních údajů. Pozemská data naznačovala, že se Země oteplila, zatímco data shromážděná přístroji na družicích a na balonech ukazovala jen malé (pokud vůbec nějaké) oteplení vyšší atmosféry. Když jsme data analyzovali, zjistili jsme, že přes tyto rozdíly se Země za poslední století doopravdy oteplila zhruba o jeden stupeň Celsia. Ve skutečnosti teplota zemského povrchu za poslední dvě desetiletí stoupala rychleji, než odpovídá průměru za uplynulých sto let. Můžete si být jisti, že to jsou důležité nálezy. Zároveň si však musíme uvědomit, že ačkoli teplota zemského povrchu podstatně vzrostla v posledních 20 letech, nemusí tento vzrůst nutně představovat žádnou dlouhodobou změnu klimatu způsobenou emisemi skleníkových plynů. Rozdíly mezi daty povrchovými a z vyšší atmosféry jsou pravděpodobně způsobeny kombinací různých faktorů. Např. snížení koncentrace ozonu ve stratosféře může ochladit atmosféru, aniž by ovlivnila povrchovou teplotu. Také hmota vyvržená do atmosféry erupcí Mt. Pinatubo roku 1991 ochladila atmosféru, což se patrně více projevilo na družicových měřeních než na přístrojích umístěných na povrchu Země. Když se tyto faktory vezmou v úvahu, simulované trendy souhlasí více s teplotními pozorováními, přestože některé nesrovnalosti zůstávají. Víme tedy, že i když jsou mezi těmito dvěma soubory dat rozdíly, povrch Země se skutečně otepluje. Náš panel se nezaměřil na otázku, zda k růstu teploty v posledních dvou desetiletích vedly skleníkové plyny. Důležitý rozdíl mezi oteplením skleníkovými plyny a globálním oteplením naneštěstí zcela ignorovali politikové a zájmové skupiny, které se chytily našich zjištění a které sledovaly své vlastní cíle. Mnozí vědci věří, že rostoucí koncentrace skleníkových plynů nebo jiné změny vyvolané lidmi jsou odpovědné za oteplování, avšak někteří dosud mají rozumné pochybnosti. My vědci máme odpovědnost - a je to znamení zdravé vědy - upozorňovat na mnohé nejistoty, které musejí být prozkoumány. Jestliže chceme globálnímu oteplování skutečně porozumět, pak je čas zapomenout na to, kterému postoji dáváme přednost, a nechat vědu, aby dělala to, co má. Je to jediný způsob jak zajistit, aby naše rozhodnutí byla založena na nejlepších dostupných informacích.
/Z angličtiny přeložil Ivan Boháček/

Projev Václava Klause na konferenci OSN o změnách klimatu


Prezident Václav Klaus vystoupil v pondělí 24. září v New Yorku na konferenci OSN ke změnám klimatu a globálnímu oteplování.
24.9.2007 17:29
Zodpovědní politici vědí, že musí jednat, je-li to nezbytné. Vědí, že je jejich povinností iniciovat vhodná opatření, může-li dojít k ohrožení občanů jejich zemí. A vědí i to, že se musí domlouvat s kolegy z dalších zemí, nemůže-li být problém uzavřen do hranic jednotlivých států. Přispívat k tomu je jedním z hlavních důvodů existence institucí, jakou je Organizace spojených národů.


Politici jsou také povinni zajistit, aby náklady těch opatření, která navrhují, nebyly větší, než efekty, které z nich plynou. Musí proto velmi pozorně vyhodnocovat a analyzovat všechny své projekty a iniciativy. Musí to dělat i tehdy, je-li to nepopulární a znamená-li to "foukání proti větru" módy a politické korektnosti. Chtěl bych poděkovat generálnímu tajemníkovi Ban Ki-moonovi za zorganizování této konference a za to, že nám tím poskytl příležitost vyslovit se k důležitému, ale dosud zcela jednostranně diskutovanému problému klimatických změn. Důsledky přijetí hypotézy o klimatických změnách jako o reálné, rozsáhlé, okamžité a lidmi způsobené hrozbě by byly tak enormní, že jsme povinováni "měřit dvakrát", než učiníme jakákoli dalekosáhlá rozhodnutí. Obávám se, že se to neděje.


Chtěl bych uvést několik myšlenek, které jsou nezbytné k tomu, abychom tuto věc uvedli do patřičného kontextu:


1. Navzdory uměle a neoprávněně vytvořené představě o velkém rozsahu probíhajících klimatických změn, bylo zvýšení globálních teplot v posledních letech, desetiletích a stoletích v historickém porovnání velmi malé. Jeho důsledky na člověka a jeho aktivity jsou v podstatě zanedbatelné.


2. Hrozba spojená s hypotetickým budoucím globálním oteplováním vychází výlučně z velmi spekulativních prognóz, nikoli z vědecky ověřené minulé zkušenosti a z rozpoznání jejích trendů a tendencí. Tyto prognózy vycházejí z relativně krátkých časových řad relevantních proměnných a z prognostických modelů, které se neukázaly být dostatečně spolehlivými při objasnění vývoje v minulosti.


3. V rozporu s mnoha sebevědomými a samoúčelnými výroky ohledně příčin probíhajících klimatických změn žádný vědecký konsensus neexistuje. Nestranný pozorovatel musí přiznat, že obě strany sporu - tedy ti, kteří věří v dominantní úlohu člověka v nedávných klimatických změnách, i ti, kteří podporují hypotézu o převážně přírodní příčině klimatických výkyvů - nabízejí argumenty natolik silné, že jim musíme pozorně naslouchat. Vyhlašovat předčasné vítězství jedné skupiny nad druhou by bylo tragickou chybou a já se obávám, že ji právě teď děláme.


4. Výsledkem tohoto sporu uvnitř klimatologie je to, že někteří z nás žádají okamžitou akci, zatímco jiní před ní varují. Racionální chování vždy závisí na porovnání velikosti a pravděpodobnosti rizika a velikosti nákladů, jak se tomuto riziku vyhnout. Jako zodpovědný politik, jako ekonom, jako autor knihy o ekonomice klimatických změn, s vědomím všech dostupných dat a argumentů, patřím k těm, kteří došli k závěru, že je riziko velmi malé, že jsou náklady, jak se mu vyhnout, neúnosně vysoké a že je aplikace fundamentalisticky interpretovaného principu předběžné opatrnosti chybnou strategií.


5. I ti politici, kteří věří v existenci rozsáhlého globálního oteplování - a já mezi ně nepatřím - a zejména ti, kteří věří v jeho antropogenní původ, jsou rozděleni: někteří z nich chtějí kontrolovat a omezovat globální klimatické změny (a jsou připraveni vynakládat na to obrovské finanční zdroje), zatímco jiní se spoléhají na přirozenou lidskou adaptabilitu, na modernizaci a technický pokrok a zejména na blahodárné účinky budoucího růstu bohatství a blahobytu (a proto preferují vydávat veřejné prostředky tímto směrem). Druhá varianta je sice méně efektní a méně ambiciózní, ale slibuje daleko více než ta první.


6. Celý problém nemá pouze svou časovou dimenzi, ale má i svůj mimořádně důležitý prostorový (regionální) aspekt. To je třeba hlasitě připomínat zejména zde, na půdě OSN. Různá úroveň ekonomického rozvoje, životní úrovně a bohatství v různých místech světa vede k tomu, že je každé plošné, celosvětové, jednolité řešení příliš nákladné, nespravedlivé a do značné míry diskriminační. Dnešní rozvinuté země nemají sebemenší právo jakýmkoliv dalším způsobem zatěžovat méně rozvinuté země. Diktovat jim ambiciózní a pro chudší státy často téměř likvidační environmentální standardy je chybou a mělo by to být vyloučeno z nabídky doporučovaných opatření.


Mám dvě doporučení:


1. OSN by měla zorganizovat dva paralelní mezivládní panely o klimatických změnách a publikovat dvě konkurenční zprávy. Podmínkou jakékoli efektivní a racionální debaty je zbavit se jednostranného monopolu. Dobrým výchozím bodem by bylo poskytnutí stejné, nebo aspoň srovnatelné finanční podpory oběma skupinám vědců.


2. Jednotlivé členské země OSN by si měly vzájemně naslouchat a měly by se učit z chyb i úspěchů jiných, ale každá země by si měla vytvořit svůj vlastní program jak se stavět k důsledkům případných klimatických změn a hlavně by měla mít možnost rozhodnout se sama, jakou prioritu přidělí tomuto problému mezi dalšími konkurenčními cíli.


Měli bychom věřit racionalitě člověka a důsledkům spontánní evoluce lidské společnosti více než "dobru", plynoucímu z politického aktivismu. Zvolme si proto adaptaci, nikoliv pokusy řídit globální klima.

Velký podvod s globálním oteplováním
S. Fred Singer


V případě Al Goreho filmu An Inconvenient Truth (Nepohodlná pravda) nakonec narazila kosa na kámen ve formě zdrcujícícího dokumentárního filmu britské televize, který už dnes shlédly milióny lidí i na internetu. Navzdory okázalému titulu je "Velký podvod s globálním oteplováním" filmový dokument spočívající na zdravé nefalšované vědě a rozhovorech se skutečnými klimatology, včetně mé maličkosti. Na druhou stranu Goreho film "Nepohodlná pravda" je z největší části prezentací založenou pouze na emocích jediného politika.
Vědecké argumenty prezentované ve filmu Velký podvod s globálním oteplováním můžeme stručně shrnout takto:


1. Neexistuje žádný důkaz, že současné oteplení způsobuje produkce skleníkových plynů na základě lidské činnosti. Záznamy v ledových jádrech z uplynulých 650 000 let ukazují, že zvýšeným emisím CO2 v posledních stoletích vždy PŘEDCHÁZEL nárůst teploty, čili nebyl jeho důsledkem, což opět naznačuje, že nejvýznamnější příčinou přírůstku atmosférického CO2 je ohřev oceánů. Jakožto dominantní skleníkový plyn je vodní pára mnohem, mnohem důležitější než CO2. Hrozivé prognózy nastávajícího oteplení jsou téměř výhradně založeny na počítačových modelech podnebí, nicméně tyto modely roli vodní páry přesně nechápou. V každém případě, vodní páru nemůžeme mít pod kontrolou. Počítačové modely navíc nemohou najít žádné vysvětlení pro ochlazování pozorované ve větší části uplynulého století (1940-75), ani pro pozorované zákonitosti oteplení, jimž říkáme "otisky prstů". Například Antarktida se ochlazuje, zatímco modely předpovídají oteplení. A tam, kde tyto modely vyžadují, aby se střední atmosféra ohřívala rychleji než povrch, vykazují konkrétní pozorování přesný opak.


Nejlepší možný důkaz pro podporu přirozených příčin kolísání teplot spočívá ve změnách v oblačnosti, jenž významně korespondují s pravidelnými cykly sluneční aktivity. Současné ohřívání je pravděpodobně součástí přirozeného cyklu ohřívání a ochlazování ovzduší, stopovatelného téměř milión let zpět. Existují podklady pro Středověké oteplení, okolo roku 1100 n. l., kdy Vikingové osídlili Grónsko kde pěstovali obilí, a Malou dobu ledovou asi od roku 1400 do 1850 n.l., jenž Evropě přinesla kruté zimy a chladná léta s výpadky sklizní, hladomor, nakažlivé choroby a všeobecné strádání. Zastánci oteplování způsobeného člověkem se dnes pokoušejí existenci těchto historických výkyvů podnebí popřít a tvrdí, že nynější ohřívání je "neobvyklé", přičemž používají podvržených analýz letorostů a dalších zástupných dat, vykazujících pověstný "hokejkový zlom" teplotního grafu. Tento "hokejkový diagram" byl v dokumentu dokonale zdiskreditován.


2. Jestliže je příčina oteplování z největší části přirozená, pak proti tomu nemůžeme téměř nic udělat. Nemůžeme řídit změny na Slunci, pravděpodobném původci většiny klimatických změn. Žádné ze současných okolo problému rozvinutých schémat redukce skleníkových plynů ničeho nedosáhne; vše navrhované je naprosto bezvýznamné, nepoužitelné a nesmyslně nákladné:


- kontrola emisí CO2, ať už podle návrhů počítajících s "příděly" či prostřednictvím komplikovaného "cap-and-trade";

- neekonomické "alternativní" energie, jako například etanol a ekonomicky nepraktický "vodík";

- hromadná instalace větrných turbín a slunečních kolektorů;

- navrhované projekty pro "stahování" CO2 z komínů či dokonce z atmosféry...


Je ironií, že i kdyby byl CO2 skutečně zodpovědný za pozorovaný trend oteplování, byly by všechny tyto plány neúčinné, pokud bychom nepřesvědčili všechny národy, včetně Číny, aby snížily svou spotřebu paliv o 80 procent!


3. A konečně: nikdo nemůže doložit, že teplejší podnebí bude mít obecně negativní důsledky. Obávané stoupání mořské hladiny se nejeví jako závislé na krátkodobých změnách teploty, protože rychlost stoupání hladin je trvalé a rovnoměrné už od poslední doby ledové před 10 000 lety. Mnozí ekonomové ve skutečnosti argumentují, že pravděpodobnější je opak, a že oteplování s sebou přináší řadu výhod ve formě zvýšených výnosů a tím i životního standardu. Proč vlastně předpokládáme, že současné podnebí je optimální? Pravděpodobnost, že tomu tak je, je mizivě malá, což ostatně dokazuje ekonomická historie středověkého oteplení.


Hlavní poselství filmu Great Global Warming Swindle jde však mnohem hlouběji. Pokládá otázku, proč bychom měli zasvěcovat naše tenčící se zdroje něčemu, co v podstatě nepředstavuje žádný problém, a ignorovat skutečné problémy jimž svět čelí: hlad, nemoci, odpírání lidských práv, pomineme-li hrozbu terorismu a jaderných válek? A jsme opravdu připraveni vypořádat se s živelnými pohromami, epidemiemi, které mohou vyhladí většinu lidské rasy, nebo dokonce s dopadem asteroidu, jako například toho, který kdysi vyhladil dinosaury? Politici a elity ve velké části světa přesto raději upřednostňují utrácení našich omezených zdrojů na modní záležitosti, než aby se soustředili na skutečné problémy. A pouvažujte o děsivých předpovědích, vyplývajících z pravděpodobně konkrétních světových čísel: hlavní vědecký poradce Velké Británie říká, že pokud neizolujeme naše domy a nebudeme užívat účinnější žárovky, bude v roce 2100 jediným obyvatelným kontinentem Antarktida s několika přežívajícími páry schopnými reprodukce lidské rasy. A myslí to, prosím, vážně. Vážně!...


Dovedu si představit, že všechny tyto reklamní triky v nepříliš vzdálené budoucnosti potichu vymizí, zejména pokud se podnebí rozhodne ochlazovat tak, jako ve větší části minulého století; měli bychom si připomenout, že se Země už od roku 1998 neohřívá. Budoucí generace se na současné šílenství budou ohlížet a divit se, okolo čeho se vlastně rozpoutalo. Připomínat to budou už jen naivní filmy jako "An Inconvenient Truth" a dokumenty jako "The Great Global Warming Swindle"...


Atmosférický fyzik S. Fred Singer je výzkumníkem při Independent Institute. Je velmi těžké odbýt jej jako "laika, který se nevyzná v dané problematice". Byl profesorem ekologie na University of Virginia a zakládajícím ředitelem U.S. Weather Satellite Service (Americké satelitní povětrnostní služby). Je autorem knihy "Hot Talk, Cold Science: Global Warming's Unfinished Debate" (Horká slova, chladná věda: neukončená debata o globálním oteplování), kterou vydal The Independent Institute roku 1997.


Poznámka: Článek publikovaný The Independent Institute 19. března 2007 přetiskujeme v zájmu informovanosti našich čtenářů. Historie ukázala, že lidstvo lze snadno oklamat velkoryse založenými a v konečném důsledku vysoce lukrativními podvody. To dokázal například už Louis Pasteur, jemuž "vděčíme" za "bílou medicínu". Důsledky bývají fatální.

   Jinak bych vam chtela rict, ze kdyz sem psala tento clanek poprve, tak byl trochu delsi. Pak se mi to nahodou vymazalo, tak jsem to zkousela napat po druhe, a take se mi to vymazalo! Ja bych to nejradsi nepsala, ale ja chci pomoct! Doufam ze vam to taky promluvi do duse! Ta reklama nejvic!Dekuji za tvuj cas, a za tvuj nazor do komentaru. Premyslej o tom! Budeme dva :)

STOP

31. srpna 2009 v 13:21 | kapka10

Za týrání ovcí dostanou jen pokutu

19. srpna 2009 v 19:13 | Kapka
LITOMĚŘICE - Šokující závěr má policejní vyšetřování případu týrání ovcí a koně ve Lbíně na Litoměřicku. Majitelé, jejichž zvířata trpěla hladem a zimou, prý nespáchali trestný čin, a hrozí jim tak jen pokuta v maximální výši půl milionu korun

Týraná ovečka

ŠOKUJÍCÍ TÝRÁNÍ ZVÍŘAT (pro silné povahy)

17. srpna 2009 v 9:50 | Kapka
Třeba takový malý ježek který nedávno podlelhl zranění party lidí...nezletilých žáků kteří ježka ukopali k smrti!!
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nebo případ psa..uvázaného na ostatém řetězu který je k dostání v každém zverimexu"!!Jeho hlava doslova vysela dolů,,a ostny se mu zařezávali až do kosti..záchranáři mu už nemohli pomoct!!!
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Nebo lidé..co si s užasem pořídí domácího mazlíčka..a s týdenním nadšením se o něj hezky starají"!Pak přijde stereotyp"!a více vás zajímají kamarádi a oslavy,než to že máte doma např.králíčka který nutně potřebuje nakrmit..a pohladit..!Bylo zachyceno 1000 případů kdy se našla mrtvá tělíčka zvířat,která umřela následkem hladomoru!!Nebuďte to právě vy-!!
----------------------------------------------------------------------------------------------------

Někdo kočku zabil a pak propíchl zkrz na skrz tužkou
Zvrhlá zábava končící krutou smrtí zvířete. Hororová podívaná, kterou si natáčejí náctiletí dorostenci a krvavá videa pak dávají na net. Proč se poslední dobou množí případy odporného týrání zvířat? A dá se to vůbec zastavit?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Zubožené štěně pitbulla bylo nalezeno bez nohy, kterou mu brutálním způsobem kdosi usekl. Pejsek dostal jméno Rosie a nakonec našel i šťastný domov.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

co to bylo za sadistu? Zmrzačil malé štěně!
Bezcitný sadistický tyran! Jaké jiné označení si zaslouží člověk, který odhodil bezmocné štěně do hradního příkopu? Tříměsíční fenka měla přeražené obě přední nohy a její život visel na vlásku. Teď, po náročné operaci, je už naštěstí z nejhoršího venku.
"bylo to hrozné, slyšet to uši drásající zoufalé kňučení. Přímo z něj byl cítit strach i bolest," popsal předvánoční hrůzný nález muž, který si vyšel na procházku na hrad Špilberk.
Fenka pitbulteriéra, kterou pojmenovali Viki, se naštěstí dostala do dobrých rukou. Lékařskou péči jí poskytli v městském útulku pro opuštěná a týraná zvířata v brněnské čtvrti Komín.
Tam o Vánocích bojovali o její život. Štěně prodělalo operaci, při níž mu lékař musel sešroubovat obě přední nohy v loketní oblasti. Složitá operace se podařila.
"Přestože Viki ještě stále dostává léky na utišení bolesti, je v dobré kondici a dá se předpokládat, že po uzdravení na ní zranění nezanechá následky," uvedla ředitelka útulku Jarmila Hrabětová.
Za několik týdnů ještě fenku čeká další zákrok, při němž jí lékaři šrouby odstraní. Do té doby musí mít Viki speciální límec, aby si netrhala obvazy.
Štěně, ač po krutém zážitku, se zase dívá na člověka s důvěrou. "I když se ale Viki a dalším psům snažíme dát všemožnou péči, nikdy jim nemůžeme nahradit skutečný domov, jaký dokáže člověk vytvořit u sebe doma," dodala Hrabětová.
Pitbulteriérka tak spolu s ostatními čeká na člověka, který si ji vezme k sobě.
----------------------------------------------------------------------------------------------------

Jezevčík Pepa byl vánoční dárek. Proč musel umřít?
Známá firma! Tak mluví veterináři o chovatelce Vlastě Vaňkové z Křeslic u Prahy, která přes internet nabízí papoušky a hlavně štěňata.
Natěšení budoucí majitelé domácích mazlíčků by si měli ale dát pozor. Blesku se ozvalo hned několik lidí, kteří po několika dnech zjistili, že je bude stát hodně úsilí, péče a peněz, aby jejich pejsek nebo papoušek vůbec přežil! Vytoužený vánoční dárek tak místo spousty radosti může přinést jen velký smutek...
Jezevčík Pepa byl vánoční dárek. Krásné několikatýdenní štěňátko. "Koupili jsme ho od chovatelky Vaňkové v Křeslicích. Když jsme ho přinesli domů, měl průjmy, proto jsme s ním jeli hned k veterináři. Léčil ho několik dní. Byl ale tak moc nemocný, že nám doporučil, abychom pejska nechali utratit," řekla Blesku Marie Růžičková z Prahy a dodala: "Pepu mi už nic nevrátí. Ale alespoň doufám, že tenhle případ pomůže lidem, aby si dávali pozor na takové kšeftaře. Je to pak bolest pro zvířátko i pro tu rodinu!" Do bytu si navíc kvůli bakteriím po zemřelém pejskovi nemůže přivést nové štěně celé dva měsíce!
Příběh paní Růžičkové není jediný. Blesku se ozvalo hned několik lidí, kteří mají s touto chovatelkou podobné zkušenosti. "Mohu říct, že jakmile vidíme štěně z Křeslic, jsme ve zvýšené pohotovosti," uvedl Theodor Hřebík z Veterinární kliniky pro malá zvířata. Podle jeho slov je chovatelka mezi veterináři z kliniky už několik let "známá firma".
"Není to pravda, naopak mi lidé volají, jak jsou spokojení. Tohle jsou jen drby nebo výroky veterinářů, kteří mi nepřejí," brání se invalidní chovatelka Vlasta Vaňková. Blesk našel i několik dalších lidí, kteří byli stavem nebo způsobem chovu zvířat zděšení. "Dávali jsme našeho Bertíka dohromady asi rok!" "Bylo tam doslova na hromadě několik psů různého stáří. Všichni dostávali to samé maso!" popisují situaci.
Další zveřejňují své zážitky s návštěvou v Křeslicích na internetu. "Ve verandě byla malá klec a v ní tři senegalci (papoušek senegalský). Žádné voliéry, žádné odchovny… Vzala si na ruku koženou rukavici, hrábla do klece pro jednoho ptáka, který řval jako o život… Můj syn, kterého jsem vzal s sebou, si všiml, že jednomu z papoušků teče krev z ozobí nebo čela, a říkal: "Tati, toho krvavýho nechci!" Na to paní pravila, že to nic není, že krvácení se samo zastaví, a že se papoušek jen někde bouchl," píše na www.amazonia.cz chovatel z Prahy.
Jedinou možností, jak situaci řešit, je podle veterinářů podnět k prošetření Státní veterinární Jinak bude počet nemocných zvířat i smutných majitelů stále stoupat...

Dnes už paní žije normální poklidný život, o její minulosti, by ste ale mohli vedet. Pro ponaučení i popřemýšlení.
----------------------------------------------------------------------------------------------------

Koním dávají drogy!
Obchod se zdrogovanými koňmi se praktikuje na západě Čech.
Obětí podvodníků se nejčastěji stávají lidé, kteří koním nerozumějí. Za hřebce či klisnu zaplatí desetitisíce korun. Doma pak zjistí, že peníze investovali buď do koně, který je na konci sil, anebo do bujného vraníka, na kterém se nedá jezdit.
O co jde? Podvodník za pár korun koupí starého koně. Majitelům také někdy slíbí, že ho nechá v klidu dožít. Cena se tak sníží. Zvířeti napíchá povzbuzující drogy a draze ho prodá.
Kupující vidí svěžího koně. Je nadšený, ihned zaplatí a zvíře si odveze domů. Tam droga vyprchá a z klisny nebo hřebce je troska. "Žádná látka nevydrží v těle koně působit dlouhodobě. Vždy se odbourá za několik hodin," říká zvěrolékař z Přimdy na Tachovsku Ivo Moročkovský.
Jinou možností jak obrat kupujícího je prodat mu koně, na kterém se nedá jezdit. V tom případě se zvířeti píchne látka na zklidnění. Někdy se nechají napálit i zkušení chovatelé. "Za 45 000 korun jsme koupili u ... Vypadala moc pěkně. Odpoledne jsme ji přivezli a už večer začala být divná. Šklebila se, uši natahovala dozadu, dupala a kopyty bouchala do zdi. Člověka by jistě bez milosti kopla," svěřila se chovatelka koní Petra Velichová (28).
I při ošizení je ale možnost, jak se bránit. "Existuje třítýdenní ochranná lhůta na zvíře. Když zjistím skrytou vadu, tak buď majiteli koně vrátím, nebo se s ním soudím," říká zvěrolékař.
Chovatelka koní Marie Velichová přiznává, že i ona se jednou nechala při koupi koně napálit
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Drsný žert: Kotě v láhvi!
Dokonalé šílenství na internetu se podařilo spustit několika americkým středoškolským studentům.
Ti totiž vytvořili seriozně se tvářící internetovou stránku s návodem, jak si pořídit "kočičí bonsaj". Provokace směrem k ochráncům zvířat se vymkla kontrole a vše nakonec vyšetřovala FBI.
"Vezmete malé koťátko a dáte ho do láhve s širokým otvorem. Speciálním krmivem, které vám dodáme, pak zabezpečíme, že kosti nebudou tvrdnout a kočka zůstane miniaturní uvnitř láhve. Je to speciální asijské umění," tvrdí sugestivně návod.
Ochránci zvířat okamžitě skočili na špek. Označili webovou stránku za "největší krutost světa" a odstartovali protestní řetězový e-mail, který stále koluje mezi statisíci lidmi i v Česku s peticí firmu "bonsai kitten" zakázat.
Celá věc nakonec skončila u americké FBI, jejíž agenti začali problém vyšetřovat. V té době byla "www.bonsaikitten. com označena za nejnenáviděnější internetovou stránku. Agenti nakonec zjistili, že "Dr. Michael Wong Chang", který měl být odborníkem na kočičí bonsaje, je středoškolským studentem, který provokuje.
"Nevěřil jsem vlastním očím. Vždycky jsem si myslel, že FBI je tu pro vyšetřování zločinů," komentoval student, jehož jméno nebylo zveřejněno, fakt, že ho vystopovali agenti FBI.
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fence uvázal oprátku a pak na ni zapomněl. Fena belgického ovčáka se málem uškrtila na provaze, který jí její "páníček" přivázal kolem krku místo obojku, když byla ještě štěně.
Pak ovšem na oprátku zapomněl a fena se dávila tím více, čím více rostla! Zachránil ji až vánoční útěk a pomoc veterináře.
Volně pobíhajícího psa v ulicích Kladna nahlásilo na policii několik obyvatel města den před Štědrým dnem. Po jeho odchytu byl zjištěn majitel, nebylo ovšem pochyb o tom, že pes potřebuje okamžitý chirurgický zákrok. Nechybělo mnoho, aby provaz zaříznutý do živého masa oddělil psí hlavu od trupu!
"Něco takového jsem za svou kariéru ještě neviděl, a že jsem zažil i psy přibité ke stromu za uši! Ten pes musel trpět neskutečným způsobem," řekl veterinář, který přes dvě hodiny zbavoval psa životu nebezpečného "obojku".
Majitel feny uvedl, že o tom špagátu nic neví, a za operaci ochotně zaplatil. Fenka však byla převezena do útulku v Buštěhradě, neboť potřebuje další lékařskou péči. "Majitele psa nemůžeme nijak stíhat. Celý případ jsme v podstatě jen zaevidovali," řekla mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová. Co čeká fenku dál...?
Fence ovčáka šlo o život. Provaz kolem krku měla tak zařízlý, že jí pod ním nerostla ani srst.

--------------------------------------------------------------------

Pejska Karlíka nikdo nechce.
Smutný konec čeká asi jedno z devíti týraných štěňátek, která žíla namačkaná ve vaně v chatrči u Závišína nedaleko Mariánských Lázní.
Zatímco osm pejsků už našlo nového majitele, Karlíka nikdo nechce. Poté, co Blesk minulý týden otiskl otřesný příběh psí rodinky, dveře u tachovského záchranáře Karla Bobála se netrhly. "Dvě psí slečny skončily v Mariánských Lázních a Velké Hleďsebi. Pro třetí si dokonce přijeli až z Kouřimi u Kolína," vypočítával Bobál.
I ostatní jsou zamluvená. Kromě Karlíka, jak ho Bobál pojmenoval. "Má zlomenou nožičku. Zvěrolékař ho musel operovat. Srovnal mu kosti a nohu má teď v sádře. O mrzáka ale nikdo nestojí," krčil Bobál rameny. Karlík tedy asi zůstane u něj v útulku.
Štěnátka týrala ve vaně Hana Králová (25). V chatrči žila ještě s dvěma dospělými psy. Veterinářka rozhodla, že pejskové se musí ženě odebrat.
Pejsek Karlík musel hned na operaci

Ikonky dejte si na blog !!!

9. srpna 2009 v 14:19 | kapka10
Pokud chceš pomoct, tak si dej na svůj blog jednu z ikonek... Můžeš poprosit i kamarády ! Pomůžeš tak s rozšířením stránek a více podpisům....

Umírání zvířat kvůli kouření lidí

21. února 2008 v 15:57

Umírají kvůli kouření.

12.3.2007 19:10| Barushek | Týraná zvířata
Zvláštní zpravodajství BUAV o používání zvířat při výzkumu kouření a tabáku a jeho autorem je Donald Crawford(moje pozn.nějakej duševně chorej ne?) Vydala BUAV, Britská unie pro zrušení vivisekce v rámci kampaně za skončení pokusů se zvířaty.

Přehled

Pasivní kouření je dnes sporná záležitost. O její škodlivosti se nyní diskutuje jako se dříve diskutovalo o kouření aktivním. Tato zpráva ukazuje, ža tabáková společnost R. J. Reynolds (výrobci cigaret CAMEL, DORCHESTER a jiných...) uskutečnila množství toxikologických studií pasivního kouření na zvířatech. Ve čtyřech zde předložených studiích bylo použito celkem 1066 krys k tomu, aby bylo prokázáno, že pasivní kouření nemusí lidem škodit. Předkládáme také několik medicínských studií o pasivním kouření. Ty používají krysy, králíky, morčata, kohouty. Oproti studiím od R. J. Reynolds dochází většina těchto studií k výsledku, že pasivní kouření je škodlivé.
Ve druhé části zprávy ukazuje, pokusy na zvířatech, jejichž cílem je shromáždit fakta ohledně nového typu "nevykouřitelné cigatety", která žhne, ale nespaluje tabák. R. J. Reynolds uskutečnili několik sudií o jejich cigaretě nazvané PREMIER, která byla koncem 80. let uvedena na trh a zase stažena z prodeje kvůli nízkému odbytu. Nyní zvažují možnosti uvedení nové verze, nazvané ECLIPSE. Vzhledem k jednoduššímu chemickému složení kouře těchto cigaret a vzhledem k výsledkům pokusů se zvířaty došli R. J. Reynolds k závěru, že tento typ cigaret může mít na lidské zdraví menší dopad než běžné cigarety. Jedna akademická studie o vlivu tohoto typu cigaret na onemocnění srdce u psů zjistila, že přesto nejsou zcela bezpečné.
Z jistých zdrojů získala BUAV fotografie a fakta osvětlující pokusy, které se v japonsku dělají s opicemi. Pokusy uskutečněné v Preclinical research laboratories ústředního institutu pro pokusná zvířata v Kawasaki, zahrnují výcvik opic makak - rhesus v kouření cigaret a jejich navykání na nikotin. Tyto pokusy byly pro organizaci nazvanou Nadace pro výzkum kouření, která byla založena největší japonskou tabákovou společností Japan Tobacco. Pobočkou Japan Tobacco je Manchester Tobacco Company, jejímž prostřednictvím se japan Tobacco účastní 1,5% na cigaretovém trhu ve Velké Británii.

Vedle zvláštních výzkumných projektů provádí tabákový průmysl se zvířaty i běžné pokusy. Ty mohou být dotovány přímo samotnými tabákovými společnostmi nebo institucemi, které jsou tabákovým průmyslem založeny. Jako je např. Rada pro výzkum tabáku (Council for Tobacco Research). V této části referátu ukazujeme pokusy a výzkumné programy této instituce, dále R. J. Reynolds, Phillip Morris, Liggett and Myers, Lorillard a Swedisch Tobacco Company. Zmiňujeme se také o tom, jak obtížné je v této oblasti sehnat informace. Dále ukazujeme a kritizujeme několik málo studií o vlivu kouření na psy, morčata a krysy, které nejsou vypracovány pro účely průmyslu. Následuje část soustřeďující se na výzkum provádění pokusů ve Spojeném království. V ní odmítáme líbivé zdání o nízkém počtu podobných pokusů provedených v UK, které vytváří Home Office (Ministerstvo vnitra) a vládní poradní organizace Animal Procedures Committee (Výbor pro záležitosti zvířat). Popisujeme tu pokusy s chrty, krysami a morčaty. Navíc píšeme ještě o pokusech s výrobky, které mají pomoci odstranit a zmírnit návyk na nikotin a kouření. Popisujeme tu testy nikotinových náplastí jako Nicotinell, Nicorette, Nicabate. Tyto pokusy jsou tu velmi kritizovány jako špatně promyšlené a mizerně zorganizované, zbytečně se opakující a prováděné jen kvůli uspokojení byrokratických požadavků zdravotnických organizací.

Úvod

Cigarety škodí zdraví. Tento fakt je obecně přijímán a prokazován už mnoho let. Odhaduje se, že jen v samotném Spojeném království zemře nejméně 111 000 kuřáků na následky svého návyku. Kouření je úzce spojeno s rakovinou plic, s onemocněním srdce, bronchitidou, s rozednou plic a ještě s množstvím dalších zdravotních problémů. Nemoci, na jejichž vzniku má kouření svůj podíl, stojí National Health servise (Národní zdravotní péče) více, než 600 miliónů liber ročně v Británii. Přesto se miliony lidí stále rozhodují pro kouření. Miliony lidí, ale ani jedno zvíře.
Nebezpečnost kouření byla prokázána na pečlivě připravených studiích, při nichž se nepoužilo vivisekce, ale výzkumu s lidmi. To uznávají i zastánci vivisekce. Toxikologové zaměstnaní v průmyslu, popsali úlohu pokusů na zvířatech následujícím způsobem: "Samozřejmě i nejhorlivější toxikolog by popřel, že by epidemologie a pouze epidemologie samotná označila cigarety za potencionální příčinu rakoviny, dokonce by si ani nedělal nárok na to, ža by experimentální toxikologie zvířat kdy mohla něco podobného udělat."
Přesto se po celém světě s pokusy na zvířatech stále pokračuje, příčemž mnoho z nich provádějí nebo dotují výrobci cigaret. Spousta lidí se ptá, zda je správné působit zvířatům bolest a utrpení, když zvířata samotná si nemohou vybrat a nemohou se bránit, natož se o tom, co snimi lidé hodlají dělat něco dozvědět. Další lidé si myslí, že podobné experimenty představují ten nejhorší způsob, jak se dobrat pochopení vlivu kouření na člověka nebo jak zlepšit lidské zdraví a že jsou proto jak po morální tak vědecké stránce špatné.
BUAV podnikla rozsáhlý výzkum způsobů použití zvířat při pokusech spojených s kouřením a v minulosti organizovala kampaně a protesty proti takovému výzkumu. Tato zpráva je podle nás velmi kontraverzní. Nejedná se sice o zevrubnou zprávu, ale snažíme se tu zveřejnit co možná nejaktuálnější informace, abychom poskytli faktické údaje. Hlavním cílem této zprávy není vyjmenovávání všech pokusů s kouřením, ale odkrýt rozsah a vliv této vysoce problematické oblasti výzkumu. Zpráva je rozdělena na části, z nichž každá se dotýká určité oblasti výzkumu. Jde o pokusy při výzkumu pasivního kouření, vývoji "nevykouřitelných cigaret", o průmyslem zavedené a sponzorované pokusy, o neprůmyslový a akademický výzkum, o stávající situaci v UK a zkoušení nikotinových náplastí.
Foto:
British Anti-Vivisection Association

Zajímavý článek o cirkusech

21. února 2008 v 15:44 | Stefi

Zajímavý článek o cirkusech

Pozor. Tenhle článek není o všech cirkusech, aby ste nerekli ze sem rasista. Samozrejme ze dobre cirkusi, kde se mají zvírata dobre by se taky nasli :)

Ahoj, docela bych vám doporučovala se podívat na stránku http://svobodazvirat.cz/ , je to tam docela drsný, ale můžete tam pomoct týraným zvířatům např. v cirkusech, laboratorním zvířatům nebo být proti kožešinám.
A teď ukázka z knihy Elephant Tramp spisovatele Georga Lewise, který sám v cirkuse pracoval:
Sadie, nejmladší slonice, byla velice plachá a vystrašená.Nemohla dělat své kousky a utekla z ringu obávajíc se potrestání.Chytili jsme ji, přivedli zpět, donutili ji lehnout a začali ji trestat pro její hloupost.Náhle jsme zastavili mlácení a koukali jsme jeden na druhého.Sadie plakala jako lidská bytost.položila se na bok, slzy ji tekly dolů po obličeji a vzlykání napínalo její tělo..
Dále se v cirkusech provádí například nácvik "tance" medvědů-šlape na rozžhavené uhlíky a přitom samozřejmě hopsá, jak ho to pálí, a pak už se "roztancuje" hned jak žhavé uhlíky spatří!Docelá kruté, nemyslíte??
Zvířata jsou vězněna v malých kotcích, kde se nemůžou pomalu ani otočit a někdy nedostanou ani napít nebo najíst..


A smutné případy:
Vyděšená zebra utekla z cirkusu v USA, spadla do moře a utopila se..
Slonice utekla z Liverpoolu z cirkusu poté, co málem zabila svého trenéra.O čtyři hodiny později byla chycena, ale v cirkuse už se nikdy neobjevila.Nikdo neví, co se s ní stalo..

Ohrožené druhy

21. února 2008 v 15:42 | n

Ohrožené druhy

Proč zvířata vymírají?
Největším nepřítelem zvířat je člověk:zavírá je do zajetí a někdy je dokonce zneužívá jako svoje otroky...Jejich kůže nebo maso se prodává za velké peníze.Že zvíře při lovu mnohdy neuvěřitelně trpí, je lovcům úplně jedno.Velkou hrozbou je i kácení lesů a ničení přirozeného životního prostředí zvířat.Spousta z nich tak přežívá už jen s pomocí ochránců zvířat v rezervacích nebo ZOO.

Ohrožené druhy:

Orangutan
Domov:Borneo a Sumatra
Opičky jsou ohrožovány hned dvojnásobně:Díky kácení lesů a díky lidem, kteří unášejí jejich mláďata, aby je zneužívali jako sluhy nebo dokonce objekty sexu(strašný!)

Panda
Domov:Čína
V malých lesích obklopených poli, silnicemi a lidskými obydlími dnes žije už jen asi 1500 těchto roztomilých medvídků.Na světě jich je pořád méně taky díky úbytku bambusu-jejich jídla.

Gorila nížinná
Domov:Afrika
Dnes žije v Africe už asi jen 110 000 goril.Ty se staly ohroženým druhem zvířat díky bezohlednému kácení a vypalování deštných pralesů.Jejich počet se snížil také díky přenosným lidským nemocím a obchodem se zvířecím masem.

Zakrslý králík
Domov:USA
Na celém světě už je jenom kolem 1200 těchto králíčků.Malou šanci na přežití mají kvůli velkým požárům, prostředkům k hubení hmyzu na polích a přeměně jejich živtního prostředí v pastviny.

Lemur katta
Domov:Madagaskar
Kvůli růstu počtu obyvatel je pořád víc a víc těchto poloopic vyháněno pryč ze svého domova.Kromě toho je lidé loví i proto, aby mohli jejich maso prodávat na trhu.
Lemur katta

Tygr sumatránský
Domov:Sumatra
Na indonéském ostrově žije asi 500 tygrů.Každý den se ale pokácí tisíce hektarů deštných pralesů-a tím se zmenšuje životní prostor těchto krásných šelem.
image

image4
Ježek západní
Domov:Evropa(i Česká republika)
Ježci umírají převážně kvůli nedostatku potravy.V zimě i proto, že se nemají kam schovat a umrznou.Svůj obrovský podíl na jejich vymírání má bohužel i automobilová doprava.
Soubor:Hedgehog-en.jpg
Nártoun
Domov:Indonésie
Místo k životu těchto nočních zvířátek se pořád zmenšuje.Lidé kácejí lesy, aby vytvořili nové pastviny pro dobytek a prostory pro své bydlení.

Vydra
Domov:Evropa
Vydry se nemilosrdně loví pro jejich kožešinu.Kromě toho je zabíjejí i rybáři, podle kterých jsou vydry zloději ryb.


A jak můžeš pomoct?
Víš co je to akce ŽÁBA?Žabky se totiž každoročně vydávají ze svých zimovišť k různým vodním plochám, kde nakladou svá vajíčka.A protože většinou přecházejí přes silnici, mnoho žab a čolků zahyne-tak pokud chceš pomoci přenášet žáby přes silnici tak se koukni na AKCE ŽÁBA
Nebo se staň dobrovolníkem nějaké organizace na ochranu zvířat-např.Greenpeace!Můžeš zachraňovat zvířátka na celém světě!Můžeš pomáhat s překlady textů, sběrem podpisů nebo roznášením letáčků.Hledej na http://www.greenpeace.cz/dobrovolnici/

Taky můžeš napsat kanadskému velvyslanci v ČR sdělit mu svůj nesouhlas s lovem tuleních mláďat(hlavně musíš psát slušně:)
Adresa:Jeho Excelence pan Bruce Jutzi, Velvyslanectví Kanady, Muchova 240/6, 160 00, Praha 6.

Dále si můžeš vzít zvířátko z útulku nabo tam chodit pomáhat.
Nekupuj suvenýry z kůže, slonoviny, žraločích zubů atd...
Nekuř, i tabákové výrobky jsou testovány na zvířátkách.
Vydej se do lesa sbírat odpadky!
Nenič mraveniště a neokopávej houby!
Nesbírej ježky ani malé zajíčky a ani na ně nesahej!
Pokud narazíš na zverimax, kde zacházejí špatně se zvířaty, napiš na okresní veterinární správu.

Pokud najdeš zraněné zvíře volej 222 516 115, nebo se koukni na seznam stanic pro handicapované živočichy
 
 

Reklama

Těším se příště Kapka

TOPlist