Aktivity

Parkour

12. srpna 2012 v 13:20 | Kapka
Co si myslíte o parkouru? Nedávno jsem jen projížděla youtube a koukala se na videa s parkourem a stále jsem se nepřestala divit. Tito lidé skáčí přez zdi, přez patníky, dělají salta, přemety různé otočky jen tak na ulici, bez jakéhokoliv zajištění, ujištění, jestli je to bezpečné... Jsou jako opičky :)


Taky 'mazske bros' jsou podobní "šílenci", jsou prostě úžasní, ale přeci jen cvičí hlavně v tělocvičně, takže je to trochu jiné než parkour. V tomhle videu ukazují že i když to tak dobře umí i oni dělají chyby, padají a prostě ukazují, že nikdo není úplně dokonalý.


Já osobně je strašně moc obdivuju, ale se na to budu dál asi zasněně dívat, myslím, že jsou parkouráci i tihle kluci úžasní!

Provazochodectví aneb Jak se učím na Slackline

25. července 2012 v 22:02 | Kapka
Nedávno jsme pořídili slackline. Je to vlastně popruh, který se dá zavěsit mezi dva stromy, kameny nebo sloupy a balancovat. Když jsem to poprvé zkoušela, skoro jsem to vzdala, protože jsem na tom nevydržela ani pět vteřin. Začala jsem používat dlouhý klacek. Nemyslím, že mi to v nějak poohlo k tomu, abych se naučila chodit po slackline bez něj, ale alespoň mě to začalo bavit. Jako "druhý level" jsem zkoušela balancovat na místě. Nejprve jsem to zkoušela u stromu, abych se mohla chytit kdykoli jsem začala padat. Pak jsem ale ušla metr, dva, tři, až jsem přešla od stromu ke stromu, což je tak 8m.
S mojí kamarádkou Kájou jsme si slackline natáhly v lese a daly jsme jí okolo tří stromů, takže jsme mohly lézt obě najednou. Je pravda, že se popruh hodně klepal když jsme tam byly dvě, ale my to braly jako výzvu. Tam jsem začala tréovat triky. Zkoušela jsem otočku, ale vyšla tak jedna z pěti :))))
Doma jsem dobře natrénovala "sedy" říká se tomu The Drop Knee. Dneska jsem brozdala po internetu a hledala různé návody na triky. Našla jsem výborné na youtubu. Jmenují se Trick in a Minute, a myslím že Frankie Majera, který je předvádí to opravdu dobře naučí. Zítra je du zkusit a dám vám určitě vědět jak to dopadlo a co umím. :p
Na slackline chodím většinou bosa, ale jde mi to i s teniskami. Myslím že je to v podstatě jedno. Jde jen o to na co si zvyknete.
Já zatím trénuju na slackline uvázení v půl metru, ale moc bych chtěla zkusit i výškové slackline někde nad propastí (Samozřejmě přivázaná) :)
Na internetu je spusta obchodů s různými slackline. Já mám slackline Gibon Clasic 25m, ale dají se pořídit slacklineky dlouhé, krátké, široké, úzké, slacklineky na skákání, na jógu... Clasic je asi pro začátečníky jako jsem já úplně ideální. Stojí kolem dvou tisíc, ale za ty zážitky na ní to určitě stojí. Můžete jí koupit třeba na http://www.hanibal.cz/horolezecke-vybaveni/doplnky/10543-gibbon-slackline-classic/#utm_source=adwords&utm_medium=cpc&utm_campaign=Produkty
Jestli taky zkoušíte, nebo se chystáte na triky se slacklinkou tak přeju hodně štěstí. Věřte, že když budete pilně trénovat, tak se to brzy naučíte a pak můžete "machrovat" s triky.

KapkaZumba: spojení tance a cvičení v latinsko-amerických rytmech

13. prosince 2010 v 19:29 | Kapka
Zumba (Zumba fitness nebo Zumba cvičení) vznikla na konci devadesátých let v Kolumbii čirou náhodou. Když si choreograf a tanečník Alberto Perez zapomněl přinést na svoji hodinu aerobicu připravené skladby, musel improvizovat a tak pustil svoje oblíbené latinsko-americké skladby. Hodina měla takový úspěch, že se z ní zanedlouho stalo oficiální cvičení - Zumba. Dnes je Zumba rozšířená po celém světě a i u nás jí nabízí stále více sportovních center. Co na ni ale tolik lidí láká?

Jak vypadá hodina Zumby?

Přestože má Zumba základ v aerobicu, cvičení vypadá odlišně. Protože se pohybujete v latinsko-amerických rytmech, nemusíte se držet přesného počítání jako v aerobicu, ale pohyb je mnohem více uvolněný a připomínající více tanec. Nenechte se ale zmást. Pokud vám bude předcvičovat kvalitní lektorka, zapotíte se u Zumby opravdu hodně!

Samba, Čača nebo Salsa?

Obrovskou výhodou hodin Zumby je fakt, že můžete pokaždé cvičit na trošku odlišní styl hudby. Může to být Čača, Salsa, Merenque nebo Samba. Záleží jen na vás, jakou hodinu, nebo cvičitelku si vyberete. Někdy se přidávají i prvky černošské hudby, takže se rozhodně nebudete nudit.

Co si procvičíte?

Pokud si myslíte, že si na hodině Zumby poklidně zatančíte, budete překvapeni. Pohyby se stále mění a všechny prvky se provádí v rozdílném tempu, takže jde o výbornou aerobní aktivitu, při kterém spálíte přebytečné kalorie a zároveň se budete bavit. Nemusíte se bát stereotypu a navíc zapojíte skoro všechny svaly v těle, především však ruce, nohy, trup, zadek a bříško.

Kam vyrazit na Zumbu?


Pokus chcete vyrazit na hodinu Zumby, vyzkoušejte vyhledávání na portálu Kdesportovat.cz, který vám najde nejbližší sportovní centrum, které kurzy Zumby nabízí

Stránka se spoustou inspirace na cvičení

28. září 2010 v 18:36 | kapka10
http://www.fithall.cz/ - Mě třeba baví ta joga. A co vy? :D zkuste, a navštivte tuto stránku :D

Vaše Kapka :)
 
 

Reklama
Těším se příště Kapka

TOPlist