Srpen 2012

Parkour

12. srpna 2012 v 13:20 | Kapka |  Aktivity
Co si myslíte o parkouru? Nedávno jsem jen projížděla youtube a koukala se na videa s parkourem a stále jsem se nepřestala divit. Tito lidé skáčí přez zdi, přez patníky, dělají salta, přemety různé otočky jen tak na ulici, bez jakéhokoliv zajištění, ujištění, jestli je to bezpečné... Jsou jako opičky :)


Taky 'mazske bros' jsou podobní "šílenci", jsou prostě úžasní, ale přeci jen cvičí hlavně v tělocvičně, takže je to trochu jiné než parkour. V tomhle videu ukazují že i když to tak dobře umí i oni dělají chyby, padají a prostě ukazují, že nikdo není úplně dokonalý.


Já osobně je strašně moc obdivuju, ale se na to budu dál asi zasněně dívat, myslím, že jsou parkouráci i tihle kluci úžasní!

Lumíci, hra pro každého

4. srpna 2012 v 0:14 | Kapka |  Hry
Letos na mensa campu jsem se naučila hrát hru Lumíci na živo. Je to hra jen pro zábavu. Nejsou vlastně výherci ani poražení. Je dobré je hrát s velkým počtem lidí (minimum asi 15, ale to není taková sranda). Lumíci se dají hrát v nějakém hotelu, na táboře nebo i ve škole. Hlavně někde, kde je hodně prostoru.
Hra je inspirována z počítačové hry Lemmings z roku 1991. Počítačová hra zpočívá v tom, že do mapy začnou vpadávat lumíci a vydávají se na svou pouť, která je často může vést do záhuby. Vy se je ale namísto na hřbitov snažíte nasměrovat do portálu. V každé mapě je stanoven procentuální limit udávající, kolik že lumíků musí hráčovu péči ve zdraví přežít. V živé hře ale není nic, co by lumíky zabíjelo, takže je to opravdu jen pro zábavu.

Hra začíná tím, že jsou lumíci (děti) v řadě za sebou. Lumíci chodí jen rovně. když narazí na překážku otočí se a jdou cestou jakou přišli. Lumíci se navzájem nevidí. Když má dojít ke střetnutí. Prostě jeden spomalí, takže do sebe nenarazí. Když se lumík dostane ke schodům a nikdo tam není musí je brát jako jakoukoli jinou překážku, otočit se a jít spátky. Někdy ale u schodů stojí superlumík (viz níže). Superlumík říká buď kopej, což znamená běž dolů ze schodů (to má lumíka, který je už dole ignorovat), nebo stoupej, což znamená aby šel nahoru.
Superlumíci (vedoucí, lektoři, rodiče nebo učitele) svými pažemi ukazují směr kudy mají lumíci chodit. když jsou dva za sebou, může je rozdělit (tak, že jednomu ukáže jiný směr než druhému), anebo je oba poslat stejným směrem. Superlumíci také nemluví.
Lumíci můžou na superlumíky volat "Lumi lumi lumi, lumi lumi lumi..."

Samozřejmě, že fantazii se meze nekladou, takže můžete vymýšlet různé vylepšení a nové prvky. Já mám pár nápadů, ale nejsem si jistá, jestli by to tuto jednoduchou hru nezkomplikovalo. Ostatně tuto hru může hrát skoro každý a to je na tom to krásné.
Je to veli zábavná hra, a jestli máte nějaké další dotazy pište do komentářů. Ráda zodpovím.
Kapka

Ovládací menu ze hry


Těším se příště Kapka

TOPlist