Červenec 2012

Wish you were here - Pink Floyd

31. července 2012 v 23:12 | Kapka |  Hudba=můj život
Kdo poslouchá Pink Floyd? Já myslím že jsou úžasní. Jejich písničky mají něco v sobě. Nutí mě přemýšlet o spoustě věcech. Vím, že jsou už hodně staří, ale co je na tom? Tady krátký text z písničky.

We´re just two lost souls swimming in a fishbowl,
year after year,
running over the same old ground.

What have we found?
The same old fears.

Wish you were here.Provazochodectví aneb Jak se učím na Slackline

25. července 2012 v 22:02 | Kapka |  Aktivity
Nedávno jsme pořídili slackline. Je to vlastně popruh, který se dá zavěsit mezi dva stromy, kameny nebo sloupy a balancovat. Když jsem to poprvé zkoušela, skoro jsem to vzdala, protože jsem na tom nevydržela ani pět vteřin. Začala jsem používat dlouhý klacek. Nemyslím, že mi to v nějak poohlo k tomu, abych se naučila chodit po slackline bez něj, ale alespoň mě to začalo bavit. Jako "druhý level" jsem zkoušela balancovat na místě. Nejprve jsem to zkoušela u stromu, abych se mohla chytit kdykoli jsem začala padat. Pak jsem ale ušla metr, dva, tři, až jsem přešla od stromu ke stromu, což je tak 8m.
S mojí kamarádkou Kájou jsme si slackline natáhly v lese a daly jsme jí okolo tří stromů, takže jsme mohly lézt obě najednou. Je pravda, že se popruh hodně klepal když jsme tam byly dvě, ale my to braly jako výzvu. Tam jsem začala tréovat triky. Zkoušela jsem otočku, ale vyšla tak jedna z pěti :))))
Doma jsem dobře natrénovala "sedy" říká se tomu The Drop Knee. Dneska jsem brozdala po internetu a hledala různé návody na triky. Našla jsem výborné na youtubu. Jmenují se Trick in a Minute, a myslím že Frankie Majera, který je předvádí to opravdu dobře naučí. Zítra je du zkusit a dám vám určitě vědět jak to dopadlo a co umím. :p
Na slackline chodím většinou bosa, ale jde mi to i s teniskami. Myslím že je to v podstatě jedno. Jde jen o to na co si zvyknete.
Já zatím trénuju na slackline uvázení v půl metru, ale moc bych chtěla zkusit i výškové slackline někde nad propastí (Samozřejmě přivázaná) :)
Na internetu je spusta obchodů s různými slackline. Já mám slackline Gibon Clasic 25m, ale dají se pořídit slacklineky dlouhé, krátké, široké, úzké, slacklineky na skákání, na jógu... Clasic je asi pro začátečníky jako jsem já úplně ideální. Stojí kolem dvou tisíc, ale za ty zážitky na ní to určitě stojí. Můžete jí koupit třeba na http://www.hanibal.cz/horolezecke-vybaveni/doplnky/10543-gibbon-slackline-classic/#utm_source=adwords&utm_medium=cpc&utm_campaign=Produkty
Jestli taky zkoušíte, nebo se chystáte na triky se slacklinkou tak přeju hodně štěstí. Věřte, že když budete pilně trénovat, tak se to brzy naučíte a pak můžete "machrovat" s triky.

Kapka
Léto 2012

16. července 2012 v 17:01 | Kapka |  Kapagama photography
Tady jsou mé letní fotky. Fotky jsem fotila doma a hlavně na naší zahradě. V létě je totiž celá krásně rozkvetlá a barevná. Druhou část mých fotek přidám koncem srpna. Pište komentáře a připomínky. Děkuju moc
Vaše Kapka

Těším se příště Kapka

TOPlist