Leden 2011

Bez rukou, bez nohou a s chutí do života!

22. ledna 2011 v 14:16 | Kapka |  Známí lidé
Je to krásné video o člověku (Nicku Vujicicovi), který nemá ruce, nemá nohy, a je šťastný! Pořád se usmívá, a užívá si života. Zaslouží si náš obdiv a úctu! A není jediný. Postižení lidé mají obrovskou chuť do života. Já před nimi smekám. Jsou to borci. A zde je jeden z nich.


Jeho přednášky pomohly mnoha lidem - lidem v depresích, lidem, kteří si nevážili toho, co mají, či lidem, kteří svoje problémy považovali za neřešitelné.
Člověk si díky Nicku Vujicicovi může uvědomit mnohé. Může mu to napomoci vidět svět jinýma očima a tím i přehodnotit svůj žebříček životních hodnot tak, aby člověk i s tím, co má, najednou byl šťastnější.

A jeden zajímavý článek. nebudu ho kopírovat, a rovnou se podívejte k autorovy: http://www.mojiandele.cz/motivacni-vzkaz-nicka-vujicice/


Strašná móda Ugg boots

14. ledna 2011 v 19:47 | Kapka |  Vzhled
No ja tuhle novou modu uplně nesáším. Když jsem tyhle boty viděla každého nosit v anglii, řekla sem si, ježtě že to k nám nedorazilo, ale asi sem to zakřikla. Další rok to začali nosit lidi u nás. Nechápu co je na tom hezkého. Vždyť to vypadá jako bačkory! A chdit v tom ven, a potom mít takovou tu sešlapanou patu, šmajdat v tom... ¨Možná jsou pohodlné, ale hezké podle mě tak na chalupu! No já na to mám názor svůj! A co vy? Napište názor o Ugg bots :D

Co by ste si vybrali?
______

Ale tohle je už fakt vrchol: :D :D

Spánkem ke kráse

14. ledna 2011 v 19:35 | Kapka |  Vzhled
Spánkem ke kráse

Spánkem ke kráse


Spánkem ke kráse


Krásu a půvab ovlivňuje dostatečný spánek bez ohledu na to, jak drahou kosmetiku používáte. Čas odpočinku nedokáže nahradit ani sebedražší krém. Bez řádného spánku je totiž kůže mnohem křehčí a díky tomu také mnohem náchylnější k různému poškození a ekzémům, neboť je méně schopná odolávat každodenním vlivům vnějšího prostředí.

Pokud trpíte nedostatkem spánku nejdříve se to projeví na vaší pleti. Mezi první patrné příznaky nevyspání patří tmavé kruhy a váčky pod očima. Postupem času navíc začne kůže šednout a ochabovat, vlasy ztrácejí lesk. Abyste si tedy pleť zachovali co nejdéle pěknou a svěží, spěte alespoň osm hodin denně. Pokud to ovšem jde.

Zdřímněte si

Při velkém pracovním vytížení a nabitém programu se málokomu podaří dodržet osmihodinový spánek. Proto se doporučuje odpolední zdřímnutí, stačí 15 až 30 minut. Podle výzkumu krátký spánek v odpoledních hodinách má více výhod pro organizmus než ranní dopsávání. Odpolední "šlofík" výrazně snižuje stres a zvyšuje bystrost mysli. Někteří lidé si ale stěžují, že se po zdřímnutí cítí jakoby omámení. Důležité je, aby spánek netrval déle déle než třicet minut. Čím déle a hlouběji spíte, tím obtížněji se pak probouzíte. Pokud tedy máte možnost si zdřímnout třeba jen na pět minut, udělejte to. Pět minut je lepší než nic. Už jen zavřené oči působí pozitivně. A pokud nechcete zaspat, nastavte si budík. Spánek vás udělá nejen krásnější, ale především udržuje tělo a mysl zdravé a svěží.

Než půjdete večer spát

Aby noční spánek byl hodnotný, vyhněte se kofeinu po 15 hodině. Kofein zůstává v organizmu po dobu čtyř až šesti hodin a po celou dobu tělo udržuje v aktivitě. To má za následek nespavost. Neuléhejte s plným žaludkem a nezaobírejte se v posteli svými problémy, úkoly na příští den apod. Jen tím svou mysl "nastarujete" a těžko se vám pak bude usínat. Dejte si příjemnou koupel nebo sprchu, pokud možno se uvolněte. Nezapomeňte ložnici před spaním také dobře vyvětrat.

Nespíte? Můžete přibrat na váze

Spánek má také vliv i na naší hmotnost. Tímto problémem se zabývali odborníci na Chicagské univerzitě. Ukázalo se, že lidem, kteří spali pouhé čtyři hodiny, o osmnáct procent poklesl obsah leptinu v organismu. Leptin je hormon, který mozku dává signál, že tělo již nepotřebuje další jídlo. U nevyspaných naopak vědci zaznamenali o osmadvacet procent vyšší výskyt hormonu ghrelin, který vyvolává hlad. Celkově pak vědci u skupiny, která měla málo spánku, zaznamenali čtyřiadvacetiprocentní nárust chuti k jídlu.

Tři tipy jak se prospat do krásy:

1. Spěte rovně na zádech. Obličej vmáčknutý do polštáře vytváří na pokožce záhyby, které mohou na tváři zůstat na trvalo, pokud budete spát na břiše pravidelně každý večer. Spaní na zádech také pomáhá čelit vlivu gravitace, která se hromadí v průběhu dne.

2. Ve vaší ložnici by vzduch neměl být příliš suchý. Proto je dobré používat zvhčovače vzduchu a příliš v místnosti netopit. Neméně důležité jsou také tekutiny. Pijte šest až osm sklenic čisté vody po celý den a jezte potraviny s obsahem omega-3 mastné kyseliny (ryby, ořechy).

3. Po každé koupeli použijte hydratační pleťový krém a tělové mléko, neboť pokožka během spánku důležité látky nejlépe vstřebá.
Převzato z www.fithall.cz

Nejlepší horory :)

13. ledna 2011 v 11:15 | Kapka |  Filmy
Před silvestrem jsem byla v kině na Paranormal Activity2. Super moc doporučuju! Ale jestli čekáte nějaký maso, tak toho se asi nedočkáte.

Taky jsem jsem nahodou na internetu narazila na horor Sirotčinec. Líbilo se mi to moc. Dobře promyšlený.

Horor Orphan Mě taky nadchnul.

A naposled se chci zmínit ježtě o hororu Záhada Blairwitch. Nevím, jestli je to pravda, jestli se to opravdu stalo, a pak našli kazety z kamery, ale rozhodně se mi to líbilo. Vlastně tam nic paranormalniho neni vidět, ale mráz po zádech z toho teda de. :D

Muzikál Touha

13. ledna 2011 v 11:01 | Kapka |  Hudba=můj život
30.12. 2010 jsem byla na muzikálu Touha od Daniela Landy. Bylo to moc hezky. Měli jsme štěstí. Na konci muzikálu ježtě slavili narozeniny Richarda Tesaříka, který tam hrál. Minulý rok jsem zase byla na muzikálu krysař od samého interpreta. Oba moc doporučuju!

Těším se příště Kapka

TOPlist