Prosinec 2010

Zumba: spojení tance a cvičení v latinsko-amerických rytmech

13. prosince 2010 v 19:29 | Kapka |  Aktivity
Zumba (Zumba fitness nebo Zumba cvičení) vznikla na konci devadesátých let v Kolumbii čirou náhodou. Když si choreograf a tanečník Alberto Perez zapomněl přinést na svoji hodinu aerobicu připravené skladby, musel improvizovat a tak pustil svoje oblíbené latinsko-americké skladby. Hodina měla takový úspěch, že se z ní zanedlouho stalo oficiální cvičení - Zumba. Dnes je Zumba rozšířená po celém světě a i u nás jí nabízí stále více sportovních center. Co na ni ale tolik lidí láká?

Jak vypadá hodina Zumby?

Přestože má Zumba základ v aerobicu, cvičení vypadá odlišně. Protože se pohybujete v latinsko-amerických rytmech, nemusíte se držet přesného počítání jako v aerobicu, ale pohyb je mnohem více uvolněný a připomínající více tanec. Nenechte se ale zmást. Pokud vám bude předcvičovat kvalitní lektorka, zapotíte se u Zumby opravdu hodně!

Samba, Čača nebo Salsa?

Obrovskou výhodou hodin Zumby je fakt, že můžete pokaždé cvičit na trošku odlišní styl hudby. Může to být Čača, Salsa, Merenque nebo Samba. Záleží jen na vás, jakou hodinu, nebo cvičitelku si vyberete. Někdy se přidávají i prvky černošské hudby, takže se rozhodně nebudete nudit.

Co si procvičíte?

Pokud si myslíte, že si na hodině Zumby poklidně zatančíte, budete překvapeni. Pohyby se stále mění a všechny prvky se provádí v rozdílném tempu, takže jde o výbornou aerobní aktivitu, při kterém spálíte přebytečné kalorie a zároveň se budete bavit. Nemusíte se bát stereotypu a navíc zapojíte skoro všechny svaly v těle, především však ruce, nohy, trup, zadek a bříško.

Kam vyrazit na Zumbu?


Pokus chcete vyrazit na hodinu Zumby, vyzkoušejte vyhledávání na portálu Kdesportovat.cz, který vám najde nejbližší sportovní centrum, které kurzy Zumby nabízí

Slakosti,čokoláda

13. prosince 2010 v 11:14 | Kapka |  Jídlo a pití
Sladkost je obecné označení pro potravinu sladké chuti, která obsahuje cukr nebo umělé sladidlo. Za cukrovinky může považovat například žvýkačky, čokoládu nebo bonbóny. Jsou oblíbené zvláště mezi dětmi.
Cukrovinky jsou vyráběny buďto průmyslově nebo mohou být připravovány i manuálně v cukrárnách či pekárnách, řemeslo zabývající se výrobou sladkostí se nazývá cukrářství. Příbuzným oborem je pak pekařství, kdy zejména některé druhy sladkého pečiva a cukroví lze také považovat za specifický druh slakostí.

Čokoláda
Čokoláda je obvyklá součást nejrůznějších druhů sladkostí a patří bezesporu k nejpopulárnějším na světě. Slovo čokoláda je aztéckého původu.
Čokoláda se vyrábí z kvašených, pražených a mletých zrnek tropického kakaového stromu Theobroma cacao. Zrna pocházejí z kakaových tobolek - bobů. Výsledný produkt je známý jako "čokoláda" (intenzivně ochucená hořká potravina - to je definice čokolády v mnoha slovnících). Tento produkt je definován v mnoha zemích jako kakao. V americkém čokoládovém průmyslu je kakao definováno jako sušina kakaových zrn, kakaové máslo je definováno jako tuková složka, a čokoláda je kombinací sušiny a tuku. Tato směs je obvykle oslazena cukrem a jinými přísadami a zpracována do čokoládových tabulek (jejichž jádro se též označuje jako čokoláda), nebo do nápoje (zvaného kakao nebo horká čokoláda).


Diplomek za SB Pro Expo000

12. prosince 2010 v 19:40 | Kapka |  ostatní

Dik Za SB, dik za to ze sem ti mohla pomahat z designem :D, a za pomoc s rozřazování starých článků. Díík moc

Koukněte na www.expo000.blog.cz


dasdw

Relaxační hudba

6. prosince 2010 v 21:45 | Kapka |  Hudba=můj život
Myslím že to nepotřebuje komentář. Je to úžasné


Tanec s vlky

4. prosince 2010 v 21:00 | Kapka |  Filmy
Starý ale moc krásný film. Doporočuju!!


Poručík Dunbar, těžce zraněný v bitvě s konfederační armádou, je dekorován jako hrdina a poslán na vlastní žádost do opuštěné pevnosti na západní hranici. Spřátelí se s osamělým vlkem a pokouší se navázat kontakt s poblíž žijícím kmenem Siouxů. Přízeň obezřetných indiánů si získá informací o blížícím se stádu bizonů. Jazykové problémy mu pomáhá překonat ovdovělá Zaťatá pěst, kterou jako dítě bílých osadníků Indiáni unesli. Dunbar, přejmenovaný Siouxi Tančí s vlky, začne žít v indiánské osadě. Líbí se mu jejich způsob života, v němž nachází smysl další existence. Když se chystá jeho svatba se Zaťatou pěstí, je Dunbar zajat oddílem kavalerie, který s ním zachází jako se zrádcem. Siouxové ho osvobodí a zabijí většinu vojáků, ale Dunbar raději se Zaťatou pěstí kmen opouští, aby nepřivolal pomstu kavaleristů

Co je to Černá magie

4. prosince 2010 v 20:46 | Kapka |  Magie
UČEBNICA MAGIE.
Zborník všestranného využitia vnútorných síl ľudskej mysle.
Autor: Ján Tamborský.

divoký kůň Abaco: Velmi Ohrožený!

4. prosince 2010 v 19:45 | Kapka

Našla jsem na stránce www.staj.ufonek.cz. Grafiky udělala Barbuša, ze zdroje http://www.horses-online.cz/index.php?mmi=2&smi=190&bmi=A. Myslím že historie je velmi zajímavá
Těším se příště Kapka

TOPlist